Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa doprowadziła do zdarzenia drogowego

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna grozi 38-latce, która kompletnie pijana doprowadziła do zdarzenia drogowego w pobliżu m. Gryźliny. Badanie alkomatem w organizmie kierującej wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy.

W czwartek rano (29.07.2021)  oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze serwisowej w pobliżu m. Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejsce wynika, że 38-letnia kierująca osobową skodą nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia doszło do dachowania pojazdu. 38-latka wraz z 31-letnią pasażerką zostały przetransportowane do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie kierującej krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy.
38-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w pobliżu m. Gryźliny.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w pobliżu m. Gryźliny.
Powrót na górę strony