Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty

Piesi i rowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W porównaniu do kierowców samochodów nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani karoseria pojazdu. Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

We wtorek (27.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego i Opolskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letnia kierująca osobową skodą nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła 49-letniego mężczyznę przejeżdżającego jednośladem przez przejazd dla rowerów. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci w związku ze spowodowaniem przez kobietę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. 70-latka straciła już prawo jazdy.

Należy również pamiętać, że niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez obrażeń. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy o zmianach w przepisach ruchu drogowego:
https://dlakierowcow.policja.pl/dk/wydarzenia/203300,Zasady-korzystania-z-hulajnog-elektrycznych-urzadzen-transportu-osobistego-urzad.html

https://dlakierowcow.policja.pl/dk/wydarzenia/203821,Bezpieczenstwo-Na-Drodze-wybrane-zmiany-w-przepisach-ruchu-drogowego-od-1062021-.html

(aj)

Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskimi napisami „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Film przedstawia potrącenie rowerzysty w rejonie skrzyżowania ul. Opolskiej i Pstrowskiego w Olsztynie. Na drugim ujęciu widoczne są służby ratownicze na miejsce zdarzenia.

Film Film z ITS

Opis filmu: Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskimi napisami „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Film przedstawia potrącenie rowerzysty w rejonie skrzyżowania ul. Opolskiej i Pstrowskiego w Olsztynie. Na drugim ujęciu widoczne są służby ratownicze na miejsce zdarzenia.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 8.82 MB)

Powrót na górę strony