Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju w jednym ze sklepów na terenie miasta. 39-latek używając noża zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem. Sprawca usłyszał już zarzut. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (31.07.2021r.) w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do placówki handlowej i w pewnym momencie wyciągnął nóż,  a następnie grożąc jego użyciem zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem. Przerażona kobieta oddała napastnikowi 1200 złotych oraz produkty, po czym uciekła zza lady. W tym samym czasie obsługa placówki handlowej powiadomiła o zdarzeniu olsztyńskich policjantów. Na zaistniałą sytuację zareagowała także kierownik sklepu, która widząc zagrożenie wyprowadziła z obiektu klientów, a następnie zaopiekowała się pokrzywdzoną kasjerką. Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, który na terenie sklepu pił skradziony alkohol. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury w poniedziałek (02.08.2021r.) sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia prowadzenia do auta zatrzymanego mężczyznę przez policjantów.

(aj)

Film Film

Opis filmu: Film przedstawia policjantów prowadzących zatrzymanego mężczyznę do auta.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 13.52 MB)

Powrót na górę strony