Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni sprawcy kradzieży z włamaniem i kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Olsztynka na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży i kradzieży z włamaniem do zaparkowanych aut. Łupem włamywaczy padł sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. 19-latek usłyszał już zarzuty. Z kolei 17- i 14-latek ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W poniedziałek (02.08.2021) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów w Olsztynku nieznane osoby obserwują zaparkowane auta, a następnie z wnętrza jednego z nich zabrały przedmioty, po czym uciekły w nieznanym kierunku. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Olsztynku, którego policjanci ustalili szczegóły zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do jego pojazdu, z którego ukradli m.in. nawigację oraz narzędzia. Interweniujący funkcjonariusze po otrzymaniu rysopisów młodych mężczyzn natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Już po chwili zauważyli wskazane osoby w pobliskim parku. Okazali się nimi 19, 17 i 14-letni mieszkańcy Olsztynka. W trakcie czynności policjanci w plecaku jednego z nich znaleźli skradzione przedmioty. Cała trójka została zatrzymana. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że tej samej nocy ukradli z otwartego innego pojazdu również sprzęt elektroniczny, w tym radio samochodowe. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad tysiąc złotych, które wróciły już do prawowitych właścicieli.

Na podstawie zgromadzonego materiału 19-latek usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletnimi sprawcami zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
(aj/tm)

 

  • Zdjęcie przedstawia odzyskany sprzęt.
Powrót na górę strony