Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli w dotarciu do szpitala choremu dziecku

Policjant, rozpoczynając kolejną służbę, nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg, bo jak mawiają funkcjonariusze – każda służba jest inna. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci z olsztyńskiej drogówki, którzy pomogli dotrzeć do szpitala choremu dziecku.

W środę (11.08.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że 37-letni kierujący osobowym hyundaiem wiezie do olsztyńskiego szpitala swojego syna, który został ugryziony przez owada. 7-latek wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, ponieważ jego stan zdrowia pogarszał się z minuty na minutę. Policjant pełniący służbę na stanowisku kierowania mając świadomość zagrożenia życia i zdrowia dziecka natychmiast wysłał patrol olsztyńskiej drogówki, którego funkcjonariusz, będąc w stałym kontakcie telefonicznym z 37-latkiem, ustalił trasę jego przejazdu. Na ul. Dworcowej policjanci zauważyli wskazane auto, po czym włączyli w radiowozie sygnały dźwiękowe i świetlne, nakazali kierowcy jechać za radiowozem i w ten sposób unikając popołudniowych korków – pilotowali hyundaia przez zatłoczone ulice Olsztyna. Już po chwili chłopiec trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim  napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.

(aj/kh)

Film Pilotaż

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.

Pobierz plik Pilotaż (format mp4 - rozmiar 18.4 MB)

Powrót na górę strony