Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motorem z promilami za kierownicą uderzył w latarnię

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna grozi 50-latkowi, który będąc kompletnie pijany wsiadł za kierownicą motocykla i doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna z obrażenia został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego.

W poniedziałek (23.08.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Sielskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 50-letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zjechał na pas zieleni. Mężczyzna ostatecznie uderzył w przydrożny znak oraz słup oświetleniowy. 50-latek trafił do szpitala. Obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości motocyklisty – okazało się, że był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło blisko 1,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze z interwencji sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do sądu. 50-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.


(aj)

Powrót na górę strony