Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast telefonu wysłał paczkę makaronu. Internetowy oszust zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie Zielonej Góry zatrzymali 29-latka podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna na portalu ogłoszeniowym oferował sprzedaż telefonu, a w rzeczywistości po wpłaceniu ponad dwóch tysięcy złotych wysłał pokrzywdzonemu paczkę makaronu. 29-latek usłyszał już zarzut oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w lipcu 2021 roku. Wtedy to olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie internetowym. Z relacji 42-letniego pokrzywdzonego wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych zamówił telefon komórkowy o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna skontaktował się ze sprzedawcą, ustalił szczegóły transakcji, a następnie dokonał przelewu. Po kilku dniach odebrał przesyłkę. Po otwarciu pudełka 42-latka czekało niemałe zaskoczenie – zamiast telefonu otrzymał paczkę makaronu. Kupujący próbował nawiązać kontakt telefoniczny ze sprzedawcą, jednak bezskutecznie, a samo ogłoszenie zostało usunięte.

Wyjaśnieniem okoliczności oszustwa zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci w trakcie czynności wpadli na trop 29-letniego mieszkańca Zielonej Góry, którego zatrzymali w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą olsztyńskich funkcjonariuszy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latek usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że w tej sprawie są pokrzywdzone inne osoby, co jest weryfikowane przez policjantów prowadzących postępowanie.

(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę w budynku. W tle napis "Policja".
Powrót na górę strony