Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie dwuletnich działań grupy SPEED

Przez ostatnie dwa lata, policjanci z olsztyńskiej GRUPY SPEED pracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowy. Przez ten czas funkcjonariusze skontrolowali 5512 aut i ujawnili 5541 wykroczeń. W wyniku działań policjantów z grupy „SPEED” z prawem jazdy pożegnało się 147 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Prędkość jest nadal najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców, na co potwierdzeniem jest wysoka liczba ujawnionych wykroczeń i zatrzymanych praw jazdy.

Działania policjantów z grupy „SPEED” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od początku powołania (lipiec 2019 rok) policjanci skontrolowali 5512 pojazdów i ujawnili 5541 wykroczeń. 4235 kontroli drogowych zakończyło się nałożeniem na kierowcę mandatu karnego, z czego w znacznej większości, bo aż w 3842 przypadkach nakładana kara związana była z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Efekty działań policjantów z GRUPY SPEED dowodzą tego, że mimo licznych apeli nie brakuje kierowców z „ciężką nogą” w obszarze zabudowanym – 147 z nich zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze zastosowali również 1262 pouczenia. Nie każde „spotkanie” z policjantami miało swoje zakończenie na miejscu kontroli, ponieważ wobec 44 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Podczas kontroli drogowych, w związku ze złym stanem technicznym pojazdu lub brakiem badań technicznych policjanci zatrzymali 218 dowodów rejestracyjnych. Ponadto mundurowi ujawnili 18 przestępstw karnych związanych m.in. z kierowaniem po alkoholu czy niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kierowca, pasażer czy pieszy – KAŻDY uczestnik ruchu drogowego ma prawo do tego, aby na drodze czuć się bezpiecznie. Sposób poruszania się niektórych kierowców budzi zastrzeżenia. Niebezpieczne sytuacje spowodowane są nadmierną prędkością, agresją czy brawurą za kierownicą. Tego typu zachowania nie są tolerowane na drodze, a na pewno nie idą w parze z bezpieczeństwem, dlatego od ponad dwóch lat policjanci z olsztyńskiej GRUPY SPEED nieustannie mają ręce pełne roboty. To, jaki będzie finał spotkania z funkcjonariuszami, zależy tylko od CIEBIE!

(rp)

Deskrypcja do filmu: film rozpoczyna czarna plansza z niebieskim napisem SPEED. Przez cały czas trwania filmu towarzyszy dynamiczna muzyka. Kolejną sceną jest wnętrze radiowozu, w któym znajdują się policjanci. Policjantka ubrana w mundur i kamizelkę odblaskową sięga po radiostację aby odebrać komunikat głosowy, który brzmi: "309-35 zgłoś dla 301-00! Zgłaszam. Słuchaj, udaj sie alarmowo na ul. Pstrowskiego wylot z Oslztyna, podejrzenie nietrzeźwego kierującego... niebieski Opel kieruje się w kierunku miasta. Przyjęłam... udajemy się" Kolejna scena to radiowóz poruszający się z użyciem sygnałó świetlnych i dźwiękowych. Auto oznakowane z napisami POLICJA na masce i drzwiach bocznych porusza się drogą wewnętrzną a następnie ul. Bukowskiego w Oslztynie. Pojazd uprzywilejowany z przejeżdża przez rejon skrzyżowania mijając auto osobowe, które zatrzymało się w celu umożliwienia przejazdu rodiowozowi. Przejścei w kolejną scenę, to moment badania policyjnym alkomatem stanu trzeźwości kierujacego - alkomat w kolorze żółtym z lampkami kontrolnymi na wyświetlaczu. Kolejny klip oddzielony napisem SPEED na tle policjanta mierzącego prędkosć. Kolejna scena przedstawia jazdę radiowozem, kamera zbliża sie do krawędzi jezdni utrwalajac jazdę samochodu na tle krawężnika. Policjantka mierząca prędkosć to zapis kolejnej sceny, policjantka rejestruje prędkosć pojazdu i przystępuje do zatrzymania auta do kontroli drogowej. Pojazwiają sie napisy na tle funkcjonarisuzki sporządzajacej dokumentację służbową: Efekty działąń grupy SPEED KMP w Oslztynie: 5541 stwierdzonych wykroczeń, 4428 przekroczeń prędkośći, 218 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 138 zatrzymanych praw jazdy, wyeliminowano z ruchu 18 przestęców drogowych. Przedostatnią sceną jest tył radiowozu, który z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dynamicznie rusza z miejsca. Tył auta jest koloru srebrnego z niebieskim paskiem. Pod zderzakami widoczne dwie srebrne końćówki z których podczas ruszania wydostaje się woda. Auto oddala się i znika za wzniesieniem. Nagranie końćzy czarna plansza z napisem SPEED.

 

Powrót na górę strony