Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o ostrożność za kierownicą!

Tylko w ciągu ostatniej doby na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 20 zdarzeń drogowych. W piątek rano policjanci pracowali na miejscu poważnie wyglądającego wypadku na DK 53 z udziałem dwóch aut. Obaj kierowcy z obrażeniami trafili do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

W piątek (03.09.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 53 w pobliżu m. Trękusek. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letni kierujący dostawczym mercedesem na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Dwie osoby trafiły do szpitala. W wyniku zdarzenia na drogę rozsypał się przewożony ładunek. Usuwanie zanieczyszczeń i pojazdów trwało kilka godzin. Droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy przez pobliskie miejscowości.

W czwartek (02.09.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ul. Lubelskiej. W tym przypadku kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w wiadukt kolejowy. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli silny zapach alkoholu. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Jeżeli okaże się, że prowadził auto w stanie nietrzeźwości, to będzie grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności sądowy, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni kierujący renault wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 30-latka jadącego rowerem drogą dla rowerów. W wyniku zdarzenia rowerzysta trafił do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia drogowego był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego wypadku.

(aj)

Powrót na górę strony