Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały cztery osoby. Policjanci byli wzywani także do 36-kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego jednego nietrzeźwego kierującego.

W sobotę (11.09.2021 r.) funkcjonariusze z grupy SPEED Komendy Miejskie Policji w Olsztynie na ul. Sielskiej zatrzymali osobową skodę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 23-latek wsiadł za kierownicę auta mimo dwóch sądowych zakazów. Policjanci z interwencji sporządzili stosowną dokumentację, którą przekażą do sądu. 23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (10.09.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Leonharda. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 31-letni kierujący osobowym oplem potrącił 32-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pieszy trafił do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno 31  jak i 32-latek byli trzeźwi. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 31-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie miał do tego wymaganych uprawnień. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

W nocy z czwartku na piątek (09/10.09.2021) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Garzewko-Różynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierujący osobowym roverem z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka 45-letni mężczyzną jadącym motocyklem. W wyniku zdarzenia z obrażenia motocyklista trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

(aj)

Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie, następnie potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Nagranie kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Film Film z ITS

Opis filmu: Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie, następnie potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Nagranie kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 7.02 MB)

Powrót na górę strony