Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 i 21-latek usłyszeli zarzut zabójstwa – grozi im dożywotnie więzienie

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia dotyczącego nagłej śmierci 45-letniego mężczyzny. W toku czynności dochodzeniowo śledczych, już po kilku godzinach od zgłoszenia, śledczy wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat mających związek z tym zdarzeniem. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli w tej sprawie obszerne wyjaśnienia. 18 i 21 latek usłyszeli zarzut zabójstwa za który może grozić im kara dożywotniego więzienia. Do sądu zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w poniedziałek rano (13.09.2021 r.) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka.

W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ. W czynnościach na miejscu związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych brali udział m.in. policjanci z KP w Dobrym Mieście, funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie, technik kryminalistyki, policjanci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Osobiście w czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sadowej. Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania 45-latka w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało 45-latka zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią 45-latka.  Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Już po chwili funkcjonariusze ustali miejsca przebywania podejrzewanych o przestępstwo mężczyzn i zatrzymali a następnie osadzili w policyjnym areszcie 18 i 21-latka.

Deskrypcja do filmu: nagranie rozpoczyna i kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Nagranie przedstawia policjantów ubranych w kamizelki odblaskowe, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę do nieoznakowanego radiowozu. Zatrzymany ubrany jest w pomarańczowy kombinezon a ręce trzymane z tyłu skute ma w kajdanki. Nagranie kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Film Prowadzenie_film.mp4

Opis filmu: Nagranie rozpoczyna i kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Nagranie przedstawia policjantów ubranych w kamizelki odblaskowe, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę do nieoznakowanego radiowozu. Zatrzymany ubrany jest w pomarańczowy kombinezon a ręce trzymane z tyłu skute ma w kajdanki. Nagranie kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik Prowadzenie_film.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.76 MB)

W środę (15.09.2021 r.) 18 i 21-latek zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie przedstawione zostały im zarzuty zabójstwa. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Do sądu zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

(rp)

Powrót na górę strony