Dzielnicowi z Dywit spotkali się z dziećmi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Dywit spotkali się z dziećmi

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci odwiedzają uczniów, aby przytomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z ruchem drogowym. Tym razem prelekcję skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej w Dywitach przeprowadzili policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Dywitach.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dywitach realizując program: „Bezpieczna droga do szkoły” nie przepuszczą okazji i zawsze chętnie skorzystają z zaproszenia na spotkanie z dziećmi. Tym razem policjanci przeprowadzili lekcję bezpiecznego zachowania na drodze uczniom Szkoły Podstawowej w Dywitach. Najmłodsi mieszkańcy gminy Dywity dowiedzieli się m.in. tego, że każdy z nas, w tym również dzieci zaliczają się do grupy uczestników ruchu drogowego – grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

  • Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wśród których stoją umundurowani policjanci. Policjanci są ubrani w niebieski mundur i mają na sobie maseczki ochronne. Zdjęcie wykonano w klasie szkolnej.
  • Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wśród których stoją umundurowani policjanci. Policjanci są ubrani w niebieski mundur i mają na sobie maseczki ochronne. Zdjęcie wykonano w rejonie przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły podstawowej w Dywitach.
  • Zdjęcie przedstawia podziękowanie policjantom za przeprowadzone spotkanie. Na podziękowaniu napisano: SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA POLICJANTÓW Z POSTERUNKU POLICJI W DYWITACH ZA CIEKAWIE PRZEPROWADZONE ZAJĘCIA Z ZAKRESU "BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO" OD DZIECI ZE ŚWIETLICY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DYWITACH.

Profilaktycy w policyjnym mundurze poza przekazaniem wiedzy teoretycznej skupili się również na praktyce. W pobliżu szkoły na oznakowanym przejściu dla pieszych policjanci sprawdzili praktyczne umiejętności dzieci w prawidłowym pokonywaniu przejścia. Organizowane zajęcia mają na celu zwrócenie uwagi dzieci, aby już od najmłodszych lat uczyły się jak zadbać o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dywitach mają nadzieję na to, że ich mali słuchacze wprowadzą otrzymaną wiedzę w życie i w razie potrzeby podzielą się nią z innymi.

(rp)

 

 

Powrót na górę strony