Nie miał maseczki w autobusie – był poszukiwany - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Nie miał maseczki w autobusie – był poszukiwany

Olsztyńscy policjanci tak jak dotychczas podejmują interwencje wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeni związanych z pandemią koronawirusa w tym m.in. sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w  transporcie zbiorowym. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 61-latka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości  za kradzież.

W czwartek (09.10.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z olsztyńskim ZDZiT prowadzili działania pod kątem kontroli przestrzegania obowiązujących ograniczeni związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem swoją uwagę skupili na pasażerach komunikacji zbiorowej. Około godz. 17:00 funkcjonariusze wylegitymowali 61-latka, który nie stosował się do obowiązku zasłania nosa i ust za pomocą maseczki w autobusie komunikacji publicznej. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 73 dni pozbawienia wolności. 61-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za kradzież.

61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś najprawdopodobniej zostanie przewieziony do zakładu karnego w którym spędzi najbliższe miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z transportu zbiorowego są zobowiązane do zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej. Ignorowanie tego obowiązku jest zagrożone mandatem w kwocie do 500 złotych. Ponadto sprawa może zostać skierowania do rozpatrzenia przez sąd.
 
(aj)

Powrót na górę strony