Drogowe podsumowanie weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Drogowe podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 5 wypadków drogowych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. W zdarzeniach 5 osób zostało rannych. Nie obyło się także bez osób, które wsiadły za kierownicę auta pod wpływem alkoholu czy wbrew sądowemu zakazowi.

W piątek (08.10.2021) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia na DK 51 na ul. Olsztyńskiej w Dywitach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-latka kierująca osobowym volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem w organizmie 56-latki wykazało blisko 2 promile alkoholu.

 

  • Zdjęcie przedstawia auto uczestniczące z zdarzeniu drogowym na DK 51.
  • Zdjęcie przedstawia auto uczestniczące z zdarzeniu drogowym na DK 51.
  • Zdjęcie przedstawia auto uczestniczące z zdarzeniu drogowym na DK 51.


W sobotę (08.10.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który doprowadził do kolizji. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący osobowym audi wykonując manewr cofania uderzył w inny pojazd. 47-latek próbował odjechać z miejsca zdarzenia, co zostało mu uniemożliwione przez świadków, którzy zabrali mu kluczyki od auta. Po chwili na miejscu pojawił się patrol olsztyńskiej drogówki, któremu przekazano mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 47-latka ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów, tego samego dnia (09.10.2021) na jednej z ulic Olsztynka. 21-latek uwagę policjantów przykuł swoim stylem jazdy – wykonywał agresywne manewry za kierownicą. Zaraz po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 21-latka ponad 1 promil alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 56-latka oraz 21 i 47-latek odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

W sobotę (09.10.2021) policjanci z olsztyńskiej drogówki w jednej z miejscowości w gminie Gietrzwałd zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Sprawdzenie w systemach teleinformatycznych wykazało, że ciąży na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2025 roku. 35-latek wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

 

Powrót na górę strony