Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

Apelujemy, przestrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej, następnie kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice aut wsiadają pod wpływem alkoholu lub wbrew sądowemu zakazowi. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

W piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od innego uczestnika ruchu drogowego, że kierowca osobowego audi jadący ulicami miasta może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol celem zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Na ul. Profesorskiej funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali wskazane auto. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 33-letniego kierującego ponad jeden promil alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia.

Kilka godzin później policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli na DK 16 w pobliżu m. Łęgajny kierującego pojazdem marki Fiat Seicento. Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie alkomatem wykazało, że w jego żyłach krążyło blisko 0,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna wybrał się w podróż, mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę rano doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Żołnierskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 64-letni kierujący osobową skodą potrącił dwie kobiety przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. 75- i 52-latka trafiły do szpitala. Ich obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 66-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego wypadku drogowego.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednym z parkingów w Dywitach zauważyli osobowe renault, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu zawrócił, a następnie wysiadł z pojazdu i próbował wejść do sklepu. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 66-latka ponad jeden promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

W niedzielę wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on osobowego forda, którego kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadek podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechał za nim i w bezpieczny sposób zajechał mu drogę na parkingu uniemożliwiając dalszą jazdę. Zgłaszający zabrał również kierującemu audi kluczyki od auta. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej w Olsztynie sprawdzali, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godz. 14:00 zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkości 104 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 27-latek za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się także bez surowego mandatu oraz punktów karnych.

(aj/tm)

Powrót na górę strony