Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 2 wypadków oraz 44 kolizji drogowych. Niestety, mimo licznych apeli ze strony policjantów, nie obyło się bez nieodpowiedzialnych osób, którzy wsiedli za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi czy na „podwójnym gazie”.

W sobotę (23.10.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Pstrowskiego zatrzymali do kontroli osobową mazdę. Uwagę policjantów przykuł stan techniczny auta – uszkodzona szyba czołowo oraz urwane prawe lusterko. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latka blisko 3,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. 29-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia (23.10.2021r.) policjanci na ul. Lubelskiej interweniowali wobec 44-letniego kierującego osobowym renault, który jechał z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu oraz punktów karnych.

Kilka godzin później (23.10.2021r.) funkcjonariusze z olsztyńskiej „drogówki” zatrzymali na DK 16 w pobliżu m. Gietrzwałd osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wybrał się w podróż mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano (25.10.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Jakubowej i Bartąskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni kierujący suzuki najprawdopodobniej na skutek zasłabnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym subaru. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia drogowego.

(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Jakubowej i Bartąskiej w Olsztynie.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Jakubowej i Bartąskiej w Olsztynie.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Jakubowej i Bartąskiej w Olsztynie.
Powrót na górę strony