Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wstępne podsumowanie listopadowego długiego weekendu

Za nami długi weekend związany z uroczystościami Wszystkich Świętych. Jest to również czas wstępnego podsumowania pracy policjantów na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. W ciągu ostatnich dni nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń w pobliżu nekropolii. Policjanci byli wzywani do 3 wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym. Przed nami Dzień Zaduszny – policjanci w dalszym ciągu będą dbać o bezpieczeństwo osób podróżujących na groby swoich bliskich. Funkcjonariusze przypominają, aby poza zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze, zadbać również o zabezpieczenie swojego mienia przed dostępem do niego osób niepowołanych.

Od piątku (29.10.2021) policjanci wspierani przez funkcjonariuszy innych służb, w tym m.in. Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej czy pracowników nadzoru ruchu dbają o bezpieczeństwo podróżnych i osób odwiedzających groby swoich bliskich. Szczególnymi miejscami objętymi policyjnym nadzorem są niewątpliwie okolice nekropolii położonych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Do tej pory nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń w rejonach cmentarzy, co świadczy o stale rosnącej świadomości uczestników ruchu drogowego. Kierowcy wykazali się dobrą znajomością tymczasowej organizacji ruchu drogowego oraz spokojem i wyrozumiałością.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta kierującego ruchem drogowym.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz strażnika granicznego kierującego ruchem drogowym.

Od piątku 29 października do 1 listopada 2021 roku na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 3 wypadków drogowych. Niestety, w jednym z nich zginęła jedna osoba, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci pracowali na miejscu 49 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (30.10.2021) około godz. 23:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Stanclewo-Lipowo w gminie Biskupiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 40-letni kierujący osobowym audi z nieznanych przyczyn na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżował także 36-letni mężczyzna oraz 37-letni kobieta. Niestety, pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej, na skutek poniesionych obrażeń 36-letni pasażer zginął na miejscu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 40-letniego kierującego 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 40-latek trafił do policyjnej celi. W najbliższym czasie będą z jego udziałem wykonywane czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Biskupcu.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku śmiertelnego w gminie Biskupiec. Na pierwszym planie znajduje się umundurowany policjant. W tle miejsce zdarzenia drogowego.

W poniedziałek (01.11.2021) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kościuszki w Biskupcu. W tym przypadku kierujący osobowym oplem również stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 34-latek siedzący za kierownicą był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

W ubiegły weekend nie zabrakło także kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W poniedziałek (01.11.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli na ul. Towarowej osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 103 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 25-latek stracił prawo jazdy.

Przed nami Dzień Zaduszny – policjanci w dalszym ciągu będą dbać o bezpieczeństwo osób podróżujących na groby swoich bliskich. Funkcjonariusze przypominają, aby poza zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze, zadbać również o zabezpieczenie swojego mienia przed dostępem osób niepowołanych. Zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne i osób znajdujących się w pobliżu. W razie niepokojących zachowań pamiętajmy o powiadomieniu służb ratunkowych, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(aj)

Powrót na górę strony