Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

A wszystko zaczęło się od braku maseczki…

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. 56-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo drogowe. Z kolei 23-latek nie opłacił zasądzonej grzywny. Obaj „wpadli” po tym, jak zlekceważyli obowiązek zakrywania nosa i ust w obiektach handlowych.

We wtorek (02.11.2021r.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w jednym ze sklepów interweniowali wobec mężczyzny, który nie miał założonej maseczki. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 56-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Raciborzu celem odbycia kary 1 roku 1 miesiąca pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo drogowe. 56-latek został zatrzymany i w środę (03.11.2021r.) najprawdopodobniej trafi do zakładu karnego.

Kilka godzin później (02.11.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta zauważyli dwie osoby, które zlekceważyły obowiązek zakrywania nosa i ust w obiekcie handlowym. W trakcie czynności okazało się, że 23-latek również ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna nie opłacił zasądzonej grzywny, ponadto był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu. W tym przypadku 23-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w obiektach handlowych czy transporcie zbiorowym. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Osoby świadomie lekceważące obowiązujące przepisy, będą musiały liczyć się z grożącymi konsekwencjami, a mogą nimi być mandat karny lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu.

(aj)

 

 

Powrót na górę strony