Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

Jesienią zmiany pogody i związana z tym zmiana warunków drogowych szczególnie dają o sobie znać kierowcom. Dlatego o tej porze roku trzeba w sposób szczególny zadbać o przygotowanie swojego auta do podróży. Właśnie z tego powodu po raz kolejny ruszyła akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, którą przygotowali policjanci drogówki współpracując z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami akcji w całym kraju.

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ponadto użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

Kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A., a także wszystkie stacje diagnostyczne, które zgłosiły chęć udziały w kampanii.

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego aktywnie włączyli się do akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych sprawdzają stan oświetlenie pojazdów od którego zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (06.11.2021) na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

Lista podmiotów na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego biorących udział w akcji:

  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - ul. Towarowa 6, 10-417 Olsztyn
  • SKP PZM Olsztyn - ul. Sielska 5, 10-801 Olsztyn
  • Stacja Paliw Piotr Kotłowski - ul. Grudziądzka 2, 13-340 Biskupiec
  • DANN-TRANS LKW - ul. Wolności 10, 13-340 Biskupiec

(tm/aj)

 

  • Plakat promujący kampanie "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę przeprowadzającą kontrolę drogową.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę przeprowadzającą kontrolę drogową.
Powrót na górę strony