Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

Apelujemy, przestrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej, następnie kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice aut wsiadają pod wpływem alkoholu czy bez uprawnień. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

W piątek (05.11.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 24-latka kierująca osobową hondą, straciła panowanie nad autem, wpadła w poślizg, przejechała przez pas zieleni i zatrzymała się na betonowym murze. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta była kompletnie pijana. W jej organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 24-latce prawo jazdy. Kobieta odpowie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie, nastepnie na nagraniu widać ruch uliczny i pojazd, który przecina pas zieleni, zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i uderza w murek. Nagranie kończy plansza z Napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Film Film z ITS

Opis filmu: Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie, nastepnie na nagraniu widać ruch uliczny i pojazd, który przecina pas zieleni, zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i uderza w murek. Nagranie kończy plansza z Napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 9.86 MB)

W sobotę (06.11.2021r.) policjanci na jednej z dróg w gminie Gietrzwałd zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan Micra. Okazało się, że 34-latek wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie krążyło 0,28 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Po chwili na miejscu pojawił się kolega 34-latka, który miał odebrać auto. Policjanci postanowili wylegitymować 51-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łodzi celem odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ nie opłacił zasądzonej grzywny.
34-latek za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem. Z kolei 51-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.

W niedzielę (07.11.2021r.) oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Spręcowo-Dywity. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 67-letni kierujący osobowym fiatem na łuku drogi, stracił panowanie nad autem i doprowadził do zderzenia z jadącymi z naprzeciwka mazdą i audi. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. 67-letni sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Na jego konto trafi również 6 punktów karnych.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 51
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 51
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 51

ego samego dnia (07.11.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowca jechał z prędkością 106 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. 23-latek, który siedział za kierownicą auta stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu i punktów karnych.
Kilka godzin później (07.11.2021r.) doszło do zdarzenia drogowego na DK 16 w pobliżu m. Gietrzwałd. Jak ustalono, 42-letniemu kierującemu skodą bezpośrednio przed jadący pojazd z przydrożnemu rowu wbiegł łoś. Następnie mężczyzna stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety zwierzę zginęło na miejscu. W wyniku zdarzenia 42-latek trafił do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 16

(aj)

 

Powrót na górę strony