Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje rowerów i elektronarzędzi w rękach policjantów

Data publikacji 08.11.2021

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 20-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia przez nich przestępstwa kradzieży z włamaniem. Ich łupem padło 14 jednośladów, elektronarzędzia, klucze nasadowe czy akcesoria wędkarskie – wszystkie przedmioty pochodziły z piwnic jednego z budynków zlokalizowanego w centrum Olsztyna. Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od 14 do 20 października 2021 roku z piwnic znajdujących się w jednym z bloków w centrum Olsztyna zniknęło dokładnie 14 rowerów, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski czy zestawy kluczy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 42 tys. zł. Po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia o kradzieży z włamaniem sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policyjne dochodzenie zakończyło się ustaleniem wizerunku sprawców oraz zatrzymaniem kobiety i mężczyzny odpowiedzialnych za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Okazało się, że za serią włamań do piwnic stała 20-letnia kobieta i jej 27-letni kolega. Działając wspólnie i w porozumieniu, włamując się do piwnic, ukradli z nich mienie o wartości blisko 42 tys. zł. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi, gdzie po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

W toku policyjnych czynności znaleziono miejsce, w którym sprawcy przechowywali skradzione łupy. Mienie w większości zostało odzyskane i tego samego dnia wróciło do prawowitych właścicieli. 20-letniej kobiecie oraz jej 27-letniemu koledze może grozić teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia dwa ujęcia z prowadzenia zatrzymanych osób przez nieumundurowanych policjantów w budynku olsztyńskiej jednostki Policji.

(rp/tm)

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia dwa ujęcia z prowadzenia zatrzymanych osób przez nieumundurowanych policjantów w budynku olsztyńskiej jednostki Policji.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 16.26 MB)

Powrót na górę strony