Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź przezorny i zabezpiecz działkę na zimę

Sezon odwiedzin na terenach ogrodów działkowych dobiega końca. Przed nadchodzącą zimą warto nie tylko wykonać prace porządkowe, ale również właściwie zabezpieczyć nasze mienie, aby nie padło łupem przestępców.

Jesienią na terenach ogrodów działkowych wiele osób przeprowadza ostatnie prace porządkowe. Warto przy tej okazji pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu mienia, aby uchronić je przed kradzieżą czy zniszczeniem. Należy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które pomogą zabezpieczyć działkę przed kradzieżą a o których często zapominamy:

1. Nie pozostawiajmy na działce wartościowych przedmiotów pod naszą nieobecność;

2. pamiętajmy o zakładaniu kłódek i zamków do altanek oraz pomieszczeń gospodarczych, zamknijmy w nich okna;

3. zanotujmy numery seryjne, typy i modele sprzętów pozostawianych na ogrodach działkowych, a także zróbmy ich zdjęcie. Zachowajmy dokumenty zakupu produktów. W przypadku kradzieży przekażmy te dane policjantom, posiadanie tych danych ułatwi odzyskanie utraconych przedmiotów;

4. zimą wybierzmy się na spacer, aby sprawdzić stan naszego mienia oraz zwróćmy uwagę na sąsiednie działki;

5. o bezpieczeństwo na działkach zadbajmy wspólnie z sąsiadami - informujmy się wzajemnie o niepokojących sytuacjach;

6. o włamaniu niezwłocznie poinformujmy policję dzwoniąc pod numer 112. Nie dotykajmy niczego w pomieszczeniu, żeby nie zatrzeć śladów. Jeżeli to możliwe, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.

Stosowanie się do w/w zasad pomoże nam w ochronie naszego mienia. Regularne i niezapowiedziane kontrole naszej działki pozwolą nam z uśmiechem rozpocząć nowy sezon działkowy. 

(aj)

Powrót na górę strony