Nietrzeźwi za kierownicą wyeliminowani z ruchu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Nietrzeźwi za kierownicą wyeliminowani z ruchu

Za każdym kierowcą, który decyduje się na to, aby wsiąść za kierownicę po alkoholu, kryje się ogromna nieodpowiedzialność. To zachowanie niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo narażenia na utratę zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich, a o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast zaalarmujmy odpowiednie służby. Nie ma społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania!

2,7‰…

W piątek (12.11.2021) po godzinie 16:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem dwóch aut osobowych. Do zdarzenia doszło w m. Nikielkowo. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był kompletnie pijany. W organizmie 27-letniego kierowcy osobowego renault krążyło dokładnie 2,7 promila. 27-latek mimo swojej nieodpowiedzialności może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Powodem doprowadzenia do kolizji z innym autem była nadmierna prędkość oraz fakt kierowania w stanie nietrzeźwości. 27-latek kierując autem, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia z innym uczestnikiem ruchu drogowego.

3‰…

W piątek (12.11.2021) po godzinie 19:00 świadek, jadący drogą krajową nr 53 zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę osobowego forda. Mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki poruszał się w sposób mogący świadczyć o tym, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany kierowca. Podejrzenia świadka zostały potwierdzone, po tym, jak zajechał on drogę kierowcy forda i o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość 50-latka. W tym przypadku alkomat wykazał stężenie alkoholu w organizmie sięgające blisko 3 promili. O dalszych losach 50-latka zdecyduje sąd.

1‰…

W sobotę (13.11.2021) po godzinie 11:00 podczas kontroli statycznej, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego osobowym Jaguarem. Po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy i wykazało obecność 1 promila alkoholu w organizmie 48-letniego mieszkańca Olsztyna. Kierowca Jaguara już stracił swoje prawo jazdy – wkrótce przed sądem będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą oraz o bezwzględny zakaz kierowania po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze, dlatego apelujemy również o zgłaszanie każdej niepokojącej sytuacji organom ścigania. Nie było i nie będzie przyzwolenia na jazdę po alkoholu czy zażyciu substancji psychoaktywnych! Piłeś? Nie jedź!

(rp)

Powrót na górę strony