Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Policjanci z olsztyńskiej „drogówki” zatrzymali 29-letniego kierującego, który stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W niedzielę (14.11.2021) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli osobowego lexusa, którego kierujący jechał z prędkością 115 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 29-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się także bez punktów karnych oraz surowego mandatu.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

(aj)

Powrót na górę strony