Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała zarobić na kryptowalutach – straciła 69 tysięcy złotych

Wizja szybkiego zarobku skusiła 34-letnią mieszkankę Olsztyna do inwestycji na giełdzie kryptowalut. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła blisko 69 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy wszystkich transakcjach.

Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 34-letniej mieszkanki Olsztyna, która poinformowała, że w wyniku oszustwa straciła blisko 69 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika giełdy kryptowalutowej. Kobieta wiedząc, że w przeszłości inwestowała drobne kwoty pieniężne na tego typu platformach zgodziła się na rozmowę. Oszust zapewniał pokrzywdzoną, że ma do wypłaty blisko 7 tysięcy dolarów ze względu na szybki wzrost kursu kryptowaluty. Jedyne co 34-latka musiała zrobić, to zainstalować specjalną aplikację na swoim telefonie, dzięki której miała pomnożyć swoje pieniądze. Ponadto kobieta kliknęła w wysłane linki i zalogowała się na konto internetowe. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do jej telefonu i konta bankowego. Kobieta zachęcona perspektywą szybkiego zysku uwierzyła przestępcy, który przekonał ją, że banki  są przeciwne inwestycji w kryptowaluty i będą ją zniechęcać do tej inwestycji. Po chwili 43-latka otrzymała telefon od pracownika placówki bankowej. Kobieta zgodnie z przekazany instrukcjami od oszusta, potwierdziła dokonanie transakcji. W pewnym momencie okazało się, że z konta pokrzywdzonej zniknęło ponad 6 tysięcy złotych. Ponadto na jej rachunek zostały zaciągnięte kredyty gotówkowe w łącznej kwocie 63 tysięcy złotych. Dopiero po stracie tak dużej sumy pieniędzy 43-latka zorientowała się, że miała do czynienia z oszustem, który wykorzystał jej ufność, a zamiast obiecanych zysków, odebrał jej oszczędności.

Pamiętajmy!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.

(aj/kh)

 

Powrót na górę strony