Aktualności

170 TYSIĘCY ZŁOTYCH – TYLE KOSZTOWAŁA CHĘĆ SZYBKIEGO ZYSKU!

Historia mieszkanki Olsztyna niech będzie przestrogą dla tych, którzy zaślepieni wizją szybkiego zysku są w stanie wykonać każde polecenie. Działając właśnie w ten sposób, telefon nieznanego człowieka wystarczył, aby poszkodowana bezgranicznie mu zaufała i działała zgodnie z instrukcjami - jak się ostatecznie okazało - oszusta, który wyprowadził z konta kobiety pieniądze w kwocie 170 tys. zł.

W środę (17.11.2021) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszusta podszywającego się brokera, dzięki któremu kobieta miała się błyskawicznie wzbogacić. Aby stać się bogatszym, nie trzeba było zrobić wiele, wystarczyło postępować zgodnie z instrukcjami oszusta, co też kobieta uczyniła. Mieszkanka naszego miasta na prośbę obcego mężczyzny zainstalowała na swoim komputerze specjalną aplikację, dając w ten sposób oszustowi zdalny dostęp służący m.in. do obsługi kont bankowych kobiety.

Przestępczy proceder to działania zaaranżowane przez oszustów na potrzeby urealnienia sytuacji po to, aby dostatecznie wzbudzić zaufanie o potencjalnej ofiary. Wg relacji poszkodowanej, podczas rozmowy w tle w słuchawce słychać było rozmowy innych osób łudząco przypominające atmosferę giełdy walutowej, czy też na ekranie komputera pokazywało się okienko, w którym dla odwrócenia uwagi wykonywane były operacje na kryptowalutach.

Ostatecznie z kont kobiety zniknęła ogromna kwota pieniędzy, bo aż 170 tys. zł. Pamiętajmy, aby nigdy nie ufać bezgranicznie obcej osobie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą pieniądze. Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność w podejmowaniu pochopnych decyzji. Oszuści posługują się co raz to nowymi metodami, lecz pewne jest, że zrobią wszystko, aby w łatwy sposób dotrzeć do Twoich pieniędzy!

(rp/tm)

Powrót na górę strony