Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca stracił przytomność, oddech i puls. Z pomocą ruszył policjant w drodze do pracy

Ratowanie mienia, zdrowia i życia ludzkiego jest priorytetem w codziennej służbie policjantów. W służbie, która często jest pełniona również poza ustalonymi godzinami pracy. Doskonałym tego przykładem jest postawa olsztyńskiego funkcjonariusza, który w drodze do pracy interweniował wobec 63-letniego kierowcy. Mężczyzna podczas jazdy stracił przytomność i wymagał pilnej pomocy medycznej. Gdy dramatyczną sytuację zauważył policjant, przy wsparciu ze strony innego świadka wydostał kierowcę na zewnątrz i prowadził resuscytację do czasu przybycia służb ratunkowych. 63-latek odzyskał funkcje życiowe i trafił do szpitala.

DESKRYPCJA: nagranie rozpoczyna biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Na nagraniu widać stojące na jezdni osobowe auto w kolorze srebrnym, w którego pobliżu znajduje się leżący na jezdni mężczyzna. Nagranie przedstawia kolejnego mężczyznę, który, leżącemu udziela niezbędnej pomocy w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po chwili na nagraniu widać jak do poszkodowanego oraz mężczyzny udzielającego pomocy przedmedycznej podbiega strażak i przejmuje czynności reanimacyjne. Nagranie przedstawia moment opieki nad poszkodowanym. Nagranie kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Film Ratowanie_zycia_.mp4

Opis filmu: Scena przedstawia resuscytację krążeniowo-oddechową przeprowadzoną przez przypadkową osobę.

Pobierz plik Ratowanie_zycia_.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.71 MB)

W piątek (19.11.2021) rano asp. szt. Andrzej Łowczyk z Zespołu ds. Dyscyplinarnych, Skarg i Wniosków Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jadąc do służby zauważył na ul. Sielskiej osobową skodę, która blokowała prawy pas ruchu. Policjant wraz z innym świadkiem podszedł do auta, aby sprawdzić, co jest powodem nietypowego zachowania kierowcy. W pojeździe na miejscu kierowcy siedział nieprzytomny mężczyzna. Nie reagował na pukanie i wołanie, nie dawał żadnych oznak życia. Policjant natychmiast przystąpił do działania. Najpierw próbował dostać się do środka pojazdu, który okazał się zamknięty od środka. Mając jednak świadomość, że życie i zdrowie kierowcy może być zagrożone, wybił szybę auta, a następnie z pomocą innego świadka zdarzenia wyciągnął poszkodowanego 63-latka z pojazdu i przystąpił do resuscytacji. W tym czasie drugi z mężczyzn powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe. Resuscytację krążeniowo-oddechową olsztyński policjant prowadził do momentu pojawienia się służb ratunkowych, które przejęły czynności ratunkowe. Ostatecznie 63-latkowi udało się przywrócił funkcje życiowe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

(aj/tm)

Powrót na górę strony