Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach Oslztyna i powiatu olsztyńskiego

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to jeden z głównych grzechów kierowcy. Konsekwencją picia i kierowania po alkoholu jest nie tylko kac, ale i dotkliwe kary pieniężne, zakaz kierowani samochodem czy nawet pobyt w zakładzie karnym. Skutki jazdy po alkoholu dotykają nie tylko sprawcę przestępstwa, ale również rodzinę i bliskich ofiar wypadków drogowych, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy. Piłeś? Nie jedź!

W sobotę (20.11.2021) na drodze K-53 doszło do zdarzenia z udziałem kierującego osobową toyotą, który na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00 w pobliżu zjazdu do m. Marcinkowo. Wezwani na miejsce kolizji policjanci, w rozbitym aucie zastali kompletnie pijanego 23-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu
w organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny.

Również w sobotę (20.11.2021) tym razem około godziny 3:00 nad ranem doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Oczy służb ratunkowych zwróciły się tym razem w stronę drogi ekspresowej nr 51 (gm. Olsztynek), gdzie osobowym lexusem miał poruszać się nietrzeźwi kierujący. Niepokojące zachowanie kierowcy auta osobowego zauważyli świadkowie, którzy zareagowali i powiadomili Policję. Funkcjonariusze wylegitymowali 23-letniego mężczyznę, w którego organizmie krążył ponad 1 promil alkoholu. Auto 23-latka zostało odholowane na policyjny parking, a on sam pożegnał się również ze swoim prawem jazdy.

W sobotę (20.11.2021) o godzinie 17:00 ze swoim prawem jazdy pożegnał się kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 50-letniemu kierującemu BMW, który w rejonie m. Wójtowo kierował autem pod wpływem alkoholu – badanie wykazało obecność 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę (21.11.2021) w nocy na ul. Towarowej w Olsztynie uwagę policjantów przykuł widok hulajnogi, a raczej dwóch mężczyzn poruszających się hulajnogą. Po chwili zostali on zatrzymani do kontroli, podczas której wyszło na jaw, że nie dość, że jednośladem poruszało się dwóch niepełnoletnich mężczyzn, to w dodatku byli oni pijani. W organizmie każdego z chłopców krążyło stężenie alkoholu sięgające ponad pół promila.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę (21.11.2021) o godzinie 2:00. Oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informację, że na ul. Żeromskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego volkswagena. Na miejsce skierowano policyjny patrol. Interweniujący policjanci od świadkó będących na miejscu przejęli a następnie zatrzymali 51-letniego kierowcę osobowego volkswagena, który będąc kompletnie pijanym, jadąc ul. Żeromskiego, najechał na dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie 51-letniego mężczyzny.

Policja przypomina, że 21 listopada 2021 roku obchodzono Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Był to dzień refleksji, dzień poświęcony pamięci tych, którzy stracili życie na drodze. Dołóżmy wspólnie starań, aby nieodpowiedzialne zachowanie niektórych kierowców nie było powodem cierpienia niewinnych ludzi, którzy za najwyższą wartość stawiają bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(rp)

Powrót na górę strony