Podziękowania asp. szt. Andrzejowi Łowczykowi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Podziękowania asp. szt. Andrzejowi Łowczykowi

W piątek (19.11.2021) na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie wpłynęły podziękowania skierowane do asp. szt. Andrzeja Łowczyka. Policjant w drodze do pracy interweniował wobec 63-letniego kierowcy. Mężczyzna podczas jazdy stracił przytomność i wymagał pilnej pomocy medycznej. Gdy dramatyczną sytuację zauważył policjant, przy wsparciu ze strony innego świadka wydostał kierowcę na zewnątrz i prowadził resuscytację do czasu przybycia służb ratunkowych. 63-latek odzyskał funkcje życiowe i trafił do szpitala.

Panie Komendancie,

choć emocje jeszcze nie opadły, a stan zdrowia mojego Taty jest poważny chciałbym, aby przez Pańską osobę trafiły ogromne podziękowania dla asp. szt. Andrzej Łowczyka, który uratował dziś rano mojego tatę. Dzięki jego bohaterskiej postawie, wyszkoleniu i wierności słów Roty Ślubowania uratował życie innemu nieznanemu sobie człowiekowi.

Od dziś pozostanie bohaterem dla mnie i mojej rodziny.

Proszę z całego mojego serca, Taty i bliskich członków rodziny o uhonorowanie tej także wspaniałej postawy godnej naśladowania i rozgłaszania. Niech z tych jakże trudnych czasach wychwala się czyny mówiące o tym, że Policjantem jest się cały czas bez względu na okoliczności i czas.

Z wielkimi wyrazami szacunku i wdzięczności

Bohaterem tym jest Policjant, który 19.11.2021 w godzinach porannych przeprowadził akcję resuscytacyjną w Olsztynie na ulicy Sielskiej.

(aj)

Powrót na górę strony