Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyńscy „wywiadowcy” po służbie zatrzymali kierującego na sądowym zakazie

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariuszy z Olsztyna, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali 28-latka jadącego autem wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (20.12.2021) policyjny „wywiadowiec” będący w czasie wolnym od służby zauważył osobowe renault, za którego kierownicę wsiadł znany z wcześniejszych interwencji mężczyzna. Funkcjonariusz podejrzewał, że wyruszył on w podróż mimo sądowemu zakazowi kierowania pojazdami. Policjant powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a następnie z pomocą kolejnego policyjnego „wywiadowcy” będącego po służbie, uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Za kierownicą osobowego renault siedział 28-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2022 roku. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Z interwencji została sporządzona stosowna dokumentacja, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe.

(aj/rj)

Powrót na górę strony