Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana 33-latka „wpadła” przez brak maseczki w sklepie

Olsztyńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej podejmują interwencje wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w tym m.in. sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w obiektach handlowych. Podczas jednej z takich kontroli zatrzymali 33-latkę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Olsztyńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej prowadzą kontrole dotyczące przestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w określonych miejscach. W poniedziałek (03.01.2022) funkcjonariusze zauważyli w jednej z galerii handlowych kobietę, która zlekceważyła obowiązek korzystania z maseczki ochronnej. W trakcie czynności wyszło na jaw, że 33-latka ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ nie opłaciła zasądzonej grzywny. Kobieta po uregulowaniu należności.

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką w obiektach handlowych czy transporcie zbiorowym. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Osoby świadomie lekceważące obowiązujące przepisy, będą musiały liczyć się z grożącymi konsekwencjami, a mogą nimi być mandat karny lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu.

(aj)

Powrót na górę strony