Aktualności

Nie miał maseczki ochronnej w sklepie- był poszukiwany

Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują m.in. obiekty handlowe i sprawdzają, czy mieszkańcy Olsztyna stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych nakładających na nas obowiązek zakrywania ust oraz nosa w określonych sytuacjach. Podczas jednej z takich kontroli zatrzymali poszukiwanego 28- latka.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Olsztynie  sprawdzają, czy osoby korzystające m.in. z galerii handlowych czy transportu publicznego stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych nakładających na nas pewne obowiązki. W dużej mierze to właśnie od nas zależy, jak długo jeszcze potrwa walka z korona wirusem i jak długo potrwają obowiązujące zakazy, nakazy i ograniczenia.

W sobotę (08.01.2022r.) podczas kontroli w jednym z marketów budowlanych funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania maseczką ust oraz nosa. W trakcie czynności wyszło na jaw, że 28- latek jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci przypominają

Aktualne przepisy związane z pandemią koronawirusa są, wydawać by się mogło, proste i jasne. Wchodząc m.in. do galerii handlowej, do sklepu, do autobusu czy tramwaju należy założyć maseczkę ochronną zasłaniającą usta oraz nos. Jeśli tego nie zrobimy popełniamy wykroczenie za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Sprawa może zostać skierowana również do sądu, gdzie kara może wynieść nawet dziesięć razy więcej.

Powrót na górę strony