Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dobrego Miasta otrzymali nowy alkomat

Komisariat Policji w Dobrym Mieście zyskał nowy alkomat. Jego zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Gminę Swiątki. Wczoraj Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk przekazał alkomat na ręce z-cy komendanta dobromiejskiego komisariatu. Urządzenie będzie wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów i z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

W środę (12.01.2022) w budynku Urzędu Gminy Świątki odbyło się przekazanie nowego alkomatu, który trafi do policjantów z Dobrego Miasta. Jego zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk przekazał nowy alkomat na ręce Z-cy Komisariatu Policji w Dobrym Mieście podkom. Michałowi Bojarowiczowi. Promiler będzie wykorzystywany przez dobromiejskich policjantów którzy pełnią służbę również na terenie gminy Świątki m.in. do badania stanu trzeźwości kierujących podczas kontroli drogowych.

Podkom. Michał Bojarowicz w trakcie spotkania podziękował przedstawicieli lokalnemu samorządu za pomoc w zakupie nowego sprzętu, który usprawni pracę policjantów oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Ważnym elementem dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest na pewno wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy często są sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń.  Każdy, kto będzie chciał sprawdzić swój stan trzeźwości przed podróżą może to zrobić w Urzędzie Gminy Świątki. W pokoju nr 17 (gabinet sekretarza) znajduje się drugi zakupiony alkomat, który jest do dyspozycji mieszkańców.

(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Świątki oraz Z-ce Komendanta Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przekazujących sobie nowe alkomat w walizce w budynku Urzędu Gminy Świątki.
  • Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Świątki oraz Z-ce Komendanta Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przy biurku podpisujący dokumenty w budynku Urzędu Gminy Świątki.
  • Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Świątki oraz Z-ce Komendanta Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przy biurku podpisujący dokumenty w budynku Urzędu Gminy Świątki.

 

Zdjęcia: Urząd Gminy w Świątkach

Powrót na górę strony