Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Piłeś? Nie jedź! Zasada wydaje się być dziecinnie prosta. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje obowiązujące przepisy i naraża życie i zdrowie nie tylko swoje ale i innych uczestników ruchu.

W sobotę (15.01.2022r.) około godz. 11:30 policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 57- latka wykazało prawie promil tej substancji.Tego samego dnia, około godz. 20:30, policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zauważyli pojazd poruszający się z niesprawnym oświetleniem. W związku z popełnionym przez kierowcę wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą audi siedział 19- latek. Jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad pół promila. Ponadto, poruszał się autem bez obowiązkowego ubezpieczenia OC i bez uprawnień.
W niedzielę (16.01.2022r.) około godz. 5:00 na ul. Wańkowicza w Olsztynie doszło do wypadku drogowego. 28- letni kierujący fordem z dużą prędkością uderzył w drzewo. Jechał z pasażerem. Oboje trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wracali z zakrapianej imprezy. Kierującemu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.
Kilka godzin później, na ul. Kajki w Jezioranach policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Zachowanie siedzącego za kierownicą 57- latka wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile.
Również w niedzielę, około godz. 16:30 w Wójtowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Jak ustalili policjanci, 37- letni kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila.
W tym samym czasie policjanci otrzymali informację o kierowcy, którego sposób jazdy może wskazywać, ze znajduje się pod wpływem alkoholu. Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu policjanci zatrzymali opisany pojazd na ul. Towarowej i potwierdzili podejrzenia osoby zgłaszającej. 50- letni kierowca seata miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, kierował mimo braku uprawnień.

Przypominamy, że każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu nie tylko łamie obowiązujące przepisy ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie swoje i innych użytkowników ruchu drogowego.
Piłeś? Nie jedź!

 

(ab)

*Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Na nagraniu widać skrzyżowanie dróg i jadący samochód. Samochód przejeżdża przez skrzyżowanie, mija zaparkowane samochody i uderza w drzewo.

Film Film z kamer ITS

Pobierz plik Film z kamer ITS (format mp4 - rozmiar 9.88 MB)

Powrót na górę strony