Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani zatrzymani

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. 27-latek „wpadł” po tym, jak zlekceważył obowiązek korzystania z maseczki ochronnej w komunikacji publicznej. Z kolei 53-latek postanowił wypić piwo w miejscu zabronionym. Obaj zostali zatrzymani i najbliższe miesiące spędzą za kratami.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani przez pracowników nadzoru ruchu z olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w transporcie zbiorowym. W trakcie jednej z takich kontroli w piątek (14.01.2022r.) funkcjonariusze zauważyli i wylegitymowali mężczyznę, który jechał autobusem komunikacji publicznej bez założonej maseczki. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu iławskiego ma do odbycia karę 73 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Następnego dnia w sobotę (15.01.2022r.) olsztyńscy policjanci zauważyli na jednym z osiedli mężczyznę, który chciał wypić alkohol w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 360 dni pozbawienia wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

27 i 53-latek zostali zatrzymani i trafili już do zakładów karnych.

(aj)

 

Powrót na górę strony