Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mobilny punkt kontroli autokarów – zgłoś autokar do kontroli aby były to „Bezpieczne ferie 2022”

Ferie zimowe to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na różne obozy, kolonie i zgrupowania. Podczas wypoczynku policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W tym celu można zgłosić kontrole autokaru, którym będą podróżować nasze pociechy. W tym roku nie ma wyznaczonego stałego miejsca kontroli autokarów. Będą one przeprowadzone po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu dogodnego miejsca na terenie Olsztyna w ramach tzw. mobilnego punktu kontroli autokarów.

Kontrole autobusu można zgłosić drogą mailową: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie. Zachęcamy, aby informacje zgłaszać najlepiej z trzydniowym wyprzedzeniem. Przypominamy, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Istnieje również możliwość dokonania zgłoszenia kontroli autokaru telefonicznie oraz drogą elektroniczną w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Olsztynie.

Tel: 89 533 46 16

Email: sekretariat@witd.olsztyn.pl

(aj)

Powrót na górę strony