Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy i bez uprawnień

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym volkswagenem. Badanie alkomatem w organizmie 41-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wybrał się w podróż mimo braku uprawnień. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (18.01.2022) olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w mieście zauważyli kierującego osobowym volkswagenem, który miał problemy z zaparkowaniem pojazdu. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 41-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

41-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 la pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień. Zgodnie z nowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie za które grozi kara aresztu, graniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

(aj)

Powrót na górę strony