Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże sklepowe

W ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież sklepową. Łupem 30-latka padły elektronarzędzia o łącznej wartości około 1700 złotych. Z kolei 44-latek miał dokonać kradzieży maszynek do golenia na blisko 600 złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (18.01.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów budowlanych na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika placówki handlowej wynikało, że mężczyzna ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 1700 złotych. Po przekroczeniu linii kas, gdy nie zapłacił za towar, na parkingu został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany funkcjonariuszom. Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec Olsztyna.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka godzin później (18.01.2022), tym razem w jednej z olsztyńskich drogerii.  Pracownik ochrony sklepu na gorącym uczynku ujął 44-latka, który ukradł maszynki do golenia o łącznej wartości około 600 złotych.

30 i 44-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży. Kodeks karny w tym przypadku przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj) 

Powrót na górę strony