Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole na drogach Olsztyna

Chwila nieuwagi na drodze oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego może słono kosztować. Wczoraj przekonało się o tym 3 kierowców na drogach Olsztyna. 29-latek wybrał się w podróż wbrew sądowemu zakazowi, a 28-latek pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Z kolei 74-latek doprowadził do kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Iwaszkiewicza w Olsztynie.

W środę (19.01.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego hyundaia, za którego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna wybrał się w podróż wbrew sądowemu zakazowi. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 29-latkowi za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że pojazd w ogólnie nie powinien znaleźć się na drodze, gdyż nie został dopuszczony do ruchu. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem 28-letni kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. W środę funkcjonariusze pracowali również na miejscu kolizji drogowej w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Iwaszkiewicza. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez 74-letniego kierującego osobową toyotą, który uderzył w osobowe volvo. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 74-latek został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

Przypominamy o wprowadzonych zmianach w taryfikatorze:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

(aj)

 

Powrót na górę strony