Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli dozwoloną prędkość. Zostali ukarani mandatami

O obowiązujących nowych przepisach i surowych karach za wykroczenia drogowe przekonali się kierowcy, którzy w miniony weekend przekroczyli dozwoloną prędkość. Oprócz mandatów na ich konta trafiły również punkty karne.

Przypomnijmy- od 1 stycznia 2022r. obowiązują nowe przepisy zmieniające wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wszystko po to, by skutecznie walczyć z piratami drogowymi, którzy m.in. znacznie przekraczają dozwoloną prędkość lub wykonują niebezpieczne manewry np. w okolicach przejść dla pieszych.

Tylko wczoraj (23.01.2022r.) policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali czterech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierujący kią oraz subaru jechali za szybko na
ul. Warszawskiej w Olsztynie. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokości 800 oraz 1000 zł. Na ich konta wpłynęły również punkty karne.
Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce, dlatego policjanci prowadzą kontrole nie tylko w miastach i terenach zabudowanych ale także na drogach krajowych, gdzie również obowiązują ograniczenia prędkości. Przekonało się o tym wczoraj troje kierowców, którzy jechali za szybko na DK 16 oraz DK 51. Zostali ukarani mandatami
w wysokości od 800 do 1500 zł.

 

ab

Powrót na górę strony