Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do jednego wypadku oraz 25 kolizji drogowych. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy próbowali uniknąć kontroli drogowej czy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W piątek (21.01.2022) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o kolizji na trasie Jankowo-Świątki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący dostawczym fiatem stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Następnie wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 33-latek za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1100 złotych. Na jego konto trafi także 6 punktów karnych.

  • Zdjęcie przedstawia auto uczestniczące w zdarzeniu drogowym na trasie Jankowo-Świątki
  • Zdjęcie przedstawia auto uczestniczące w zdarzeniu drogowym na trasie Jankowo-Świątki

W sobotę (22.01.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Głowackiego i Żołnierskiej. Kierujący osobowym volkswagenem prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie na poboczu najpierw uderzył w znak drogowy, a potem w drzewo. Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. 44-latek przyznał funkcjonariuszom, że pił wcześniej alkohol. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującemu prawa jazdy.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, to będzie grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Film Film z ITS

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia moment uderzenia auta w znak drogowy a następnie drzewo. Na kolejnym ujęciu znajdują się pojazd uczestniczący w kolizji oraz policyjny radiowóz.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 8.04 MB)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia moment uderzenia auta w znak drogowy, a następnie drzewo. Na kolejnym ujęciu znajduje się pojazd uczestniczący w kolizji oraz policyjny radiowóz.

W niedzielę (23.01.2022) policjanci na jednej z dróg w gminie Purda zauważyli osobowego mercedesa, który nie miał włączonych świateł mijania oraz niesprawne oświetlenie. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. Kierowca mercedesa nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, wręcz przeciwnie – przyśpieszył i próbował uniknąć kontroli. W pewnym momencie młody mężczyzna stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerem porzucili pojazd i próbowali oddalić się pieszo, co zostało im uniemożliwione przez interweniujących policjantów. Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 17-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Autem podróżował także jego 17-letni kolega. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że nieletni kierowca był trzeźwy. Natomiast ze względu na uzasadnione podejrzenia, że mógł być pod wpływem środków odurzających, został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. 17-latek został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę niesprawnym technicznie autem w kwocie 2000 złotych. Młody mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Zdjęcie przedstawia auto na poboczu oraz fragment radiowozu.
  • Zdjęcie przedstawia auto na poboczu oraz policyjny radiowóz.

Przypominamy o zmianach w taryfikatorze od 1 stycznia 2022 roku:  https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

(aj)

 

 

 

Powrót na górę strony