Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o ostrożność za kierownicą!

Policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. W pierwszym przypadku kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w inne auto w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Z kolei na DK 16 kierujący pojazdem ciężarowym wykonując manewr zmiany pasa ruchu uderzył w osobowego hyundaia. Apelujemy o ostrożność za kierownicą.

W środę (26.01.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 26-letni kierujący osobowym volkswagenem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego opla. W wyniku zdarzenia 56-letnia kobieta trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem  wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 26-latkowi prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Film ku przestrodze!

 

Film Film z ITS

Opis filmu: Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Pierwszy ujęcie przedstawia moment zdarzenia dwóch pojazdów w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaków w Olsztynie. Drugie ukazuje służby pracujące na miejscu.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 8.2 MB)

Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Pierwszy ujęcie przedstawia moment zdarzenia dwóch pojazdów w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaków w Olsztynie. Drugie ukazuje służby pracujące na miejscu.

Tego samego dnia (26.01.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu kolizji na obwodnicy Olsztyn w kierunku m. Wójtowo. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr zmiany pasa ruchu przez 24-letniego kierującego ciężarową scanią, który uderzył w osobowego hyundaia. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Ostatecznie 24-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie również 6 punktów karnych.

 

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 16.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na DK 16 - policyjny radiowóz oraz osobowe auto na drodze.

Przypominamy także, że zgodnie z aktualnym taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku znacznie wzrosła kwota mandatu karnego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto w sytuacji skierowania sprawy do sądu, sprawca wykroczenia drogowego może liczyć się grzywną w wysokości do 30 tys. zł. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

(aj)

 

Powrót na górę strony