Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Co cieszy, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiej. Z kolei w ciągu ostatnich trzech dni policjanci byli wzywani do 31 kolizji drogowych

W piątek (28.01.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na DK 53 w pobliżu m. Klewki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 21-letni kierujący seatem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Ostatecznie doszło do dochowania pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. 21-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto trafi także 6 punktów karnych.

  • Zdjęcie przedstawia auto, które dachowało w przydrożnym rowie na DK 53.

W sobotę (29.01.2022r.) rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ul. Żurawiej i Bałtyckiej w Olsztynie nietrzeźwy kierujący osobowym volkswagenem uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego 20-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

W niedzielę (30.01.2022r.) rano doszło do zdarzenia drogowego na ul. Marii Zienatary Malewskiej w Olsztynie, gdzie 22-letni kierujący osobową mazdą najechał na drzewo, które chwilę wcześniej spadło na jezdnię. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Policjanci wylegitymowali uczestnika zdarzenia. Okazało się, że 22-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień, a pojazd którym się poruszał nie posiadał aktualnej polisy OC.
Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, graniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Zdjęcie przedstawia powalone pocięte drzewo na ul. Zientaty-Malewskiej w Olsztynie.
  • Zdjęcie przedstawia osobową mazdę uczestniczącą w zdarzeniu drogowym.
  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz oraz auto na drodze.

Kilka godzin później (30.01.2022r.) funkcjonariusze pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na trasie S7. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez kierującego land roverem, który uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. W wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala. 56-letni kierujący za spowodowanie kolizji drogowej zostały ukarany mandatem w kwocie 1100 złotych.

Przypominamy o zmianach w taryfikatorze od 1 stycznia 2022 roku:  https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

 

Powrót na górę strony