Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy i muszą zapłacić wysokie mandaty za zbyt szybką jazdę

2500 i 2000 złotych - o tyle uszczuplą się budżety dwóch kierujących, na których policjanci nałożyli mandaty karne za zbyt szybką jazdę. Obaj stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Na ich konta wpłynie po 10 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W piątek (28.01.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na al. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którego 38-letni kierowca jechał z prędkością 124 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Tego samego dnia (28.01.2022r.) policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który rażąco naruszył obowiązujące przepisy ruchu drogowego. 35-letni kierujący saabem al. Warszawską jechał z prędkością 111 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w kwocie 2000 złotych.

(aj)

 

Powrót na górę strony