Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali wobec nietrzeźwego pracownika

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 51-latka, który stawił się do pracy. W jego organizmie krążyło blisko 3,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna w takim stanie miał przyjechać do pracy autem. Wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

W poniedziałek (31.01.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z zakładów pracy na terenie miasta 51-latek podjął czynności służbowe pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji kierownika firmy wynikało, że jeden z mężczyzn, który przyszedł do pracy zachowywał się podejrzanie – sugerując, że może być nietrzeźwy. Jego przypuszczenia potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. W organizmie 51-latka krążyło blisko 3,5 promila alkoholu. Policjanci wstępnie ustalili, że w takim stanie mężczyzna przyjechał autem do pracy z pobliskiej stacji paliw.

Ponadto w trakcie interwencji wyszło na jaw, że 51-letni kierujący osobowym renault miał doprowadzić do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wykonując manewr cofania na parkingu uderzył w inny zaparkowany pojazd. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

51-latek przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu. W tym przypadku kodeks wykroczeń przewiduję karę aresztu czy grzywny. 51-latek musi liczyć się również z konsekwencjami ze strony pracodawcy.

(aj/kh)

Powrót na górę strony