Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpili pierwszeństwa – stracili prawa jazdy

Data publikacji 02.02.2022

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyły się dwa wczorajsze zdarzenia na drogach powiatu olsztyńskiego. W obu przypadkach ich prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa – na DK 16 przez 75-letniego kierującego fordem, a w Stawigudzie przez 41-letniego kierującego fiatem. Apelujemy o ostrożność i koncentrację za kierownicą!

We wtorek (01.02.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 na wysokości m. Wójtowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 75-letni kierujący osobowym fordem wykonując manewr skrętu  w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w pojazd ciężarowy, a następnie w osobową dacię. W wyniku zdarzenia do szpitala na obserwację trafił kierujący fordem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali 75-latkowi prawo jazdy. W związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach.

Tego samego dnia (01.02.2022r.) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Olsztyńskiej i Kwiatowej w Stawigudzie. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez 41-letniego kierującego pojazdem marki Fiat Ducato, który potrącił 76-latka jadącego rowerem. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 41-latkowi prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

(aj)

 

Powrót na górę strony