Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował na zakazie i był nietrzeźwy

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wczoraj policjanci z Olsztynka wyeliminowali z ruchu 59-latka, który nie dość, że wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholi, to na dodatek wybrał się w podróż, wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (02.02.2022) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku na jednej z ulic w Bartągu zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Zaraz po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 59-latka blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka karę pieniężną od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. 59-latek nie uniknie również odpowiedzialności za kierowania autem wbrew sądowemu zakazowi. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)

Powrót na górę strony