Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował bez uprawnień

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem, który wsiadł za kierownicę auta, mimo braku uprawnień. 59-latek wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W środę (23.02.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z dróg w gminie Jonkowo zauważyli osobowego opla, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, ponieważ podejrzewali, że nie posiada prawa jazdy. Ich przypuszczenia potwierdziło sprawdzenie w systemach informatycznych. 59-latek nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

(aj)

Powrót na górę strony