Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podkom. Andrzej Łowczyk – olsztyńskim liderem bezpieczeństwa

We wtorek w ramach obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej Prezydent Piotr Grzymowicz wręczył nagrody w dziedzinie „Bezpieczeństwo i porządek publiczny” – „Lider Bezpieczeństwa”. W tym roku wyróżnienie trafiło do podkom. Andrzeja Łowczyka z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

We wtorek (01.03.2022) w budynku Urzędu Miasta Olsztyn odbyła się uroczystość obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej. W ramach organizowanego wydarzenia podkom. Andrzej Łowczyk w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie mł. insp. Piotra Koszczała został wyróżniony przez członków Kapituły nagrodą „Lider Bezpieczeństwa” w dziedzinie „Bezpieczeństwo i porządek publiczny”. Nasz kolega nagrodę otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Przypomnijmy w listopadzie ubiegłego roku olsztyński funkcjonariusz w drodze do pracy interweniował wobec 63-letniego kierowcy. Mężczyzna podczas jazdy stracił przytomność i wymagał pilnej pomocy medycznej. Gdy dramatyczną sytuację zauważył policjant, który przy wsparciu ze strony innego świadka wydostał kierowcę na zewnątrz i prowadził restytucję krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Link: https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/87618,Kierowca-stracil-przytomnosc-oddech-i-puls-Z-pomoca-ruszyl-policjant-w-drodze-do.html?search=2254145211

Podkom. Andrzej Łowczyk na co dzień pełni służbę w Zespole ds. Dyscyplinarnych, Skarg i Wniosków Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Dla naszego kolegi jest to ogromne wyróżnienie, choć on sam nie czuje się bohaterem:

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest priorytetem w codziennej służbie, która często bywa pełniona również poza ustalonymi godzinami. Mam nadzieję, że każdy na moim miejscu zrobiłby to samo co ja oraz świadek zdarzenia. Nie bójmy się pomagać innym w potrzebie. Warto też pamiętać o numerze alarmowym, pod którym uzyskamy wszelką pomoc – mówi podkom. Andrzej Łowczyk.

Nagrody „Lider Bezpieczeństwa” wręczane są od kilkunastu lat. Podczas wydarzenia Piotr Grzymowicz wręczył także okolicznościowe statuetki szefom instytucji, które w 2021 roku wzorowo realizowały zadania obrony cywilnej. Link: http://bezpieczny.olsztyn.eu/aktualnosci/280


Żródło: http://bezpieczny.olsztyn.eu

(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia podkom. Andrzeja Łowczyka z umundurowaniu galowym na tle makiety miasta Olsztyn.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania Lider Bezpieczeństwa w budynku Urzędu Miasta Olsztyn.
  • Zdjęcie przedstawia pamiątkową tablicę "Lider Bezpieczeństwa".
Powrót na górę strony