Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania olsztyńskim profilaktykom

Data publikacji 09.03.2022

Do Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie mł. insp. Piotra Koszczała trafiły podziękowania od dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Gałczyńskiego w Olsztynie. Nasi profilaktycy w placówce edukacyjnej przeprowadzili cykl spotkań edukacyjnych w ramach obchodzonego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

Po raz kolejny przedstawiciele z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadzili prelekcje z uczniami szkoły średniej. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zorganizowane je w formie online. Tym razem profilaktycy przygotowali cykl prelekcji profilaktyczno-edukacyjnych pn. „Uwaga na cyberzagrożenia!” oraz „Czy ponoszę jakieś konsekwencje?”. Ich celem jest uświadomienie i uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia z którymi mogą się spotkać w świecie wirtualnym, jak również podnieść i zwiększyć ich wiedzę zwłaszcza z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w trakcie których padło wiele pytań nurtujących młodzież.

Zaangażowanie olsztyńskich profilaktyków we wsparcie działań wychowawczo-profilaktycznych zostało docenione przez dyrekcję II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Gałczyńskiego w Olsztynie. Podziękowania w tej sprawie trafiły na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie mł. insp. Piotra Koszczała.

(aj)

 

Powrót na górę strony